Javorníky

Tvorbu autora Miloša Jesenského sledujem už dlhšie. Pripravuje sám alebo s kolektívom spoluautorov hodnotné publikácie z dejín Slovenska, hlavne so zameraním na Žilinský kraj. Potešilo ma, keď sa mi dostala do rúk jeho kniha Tajomné miesta Slovenska, že Jesenský ešte nezanevrel na témy, ktorými začínal v našej literatúre. A to je dobre..

Príbeh slovenskej hymny

Uvidel som knihu Príbeh slovenskej hymny a jej autora a hovorím si: „Tak toto bude určite nejaká oficiálna publikácia – Janko Matúška si to však zaslúži!“ Otvoril som ju, zalistoval si v nej a ona oficiálnou naozaj je. Ale...

Slováci čítajú málo!

Najnovšia štúdia agentúry Median SK, ktorú vypracovala pre združenie vydavateľov a kníhkupcov, prináša nie príliš lichotivé zistenia. Vyplýva z nej fakt, že až tretina Slovákov nečíta vôbec, 72% populácie si za rok nekúpi ani jednu knihu a len 9% z nás si kúpi za rok viac ako desať kníh.
 

Javorníky - veľká kniha o nemalom pohorí

Obrazová publikácia Javorníky ma najprv zaujala obálkou - pekné zátišie s kostolíkom a javormi. Obrázky pokračovali aj v knihe, ale aj históriou podanou autorom. Našla som v nej veľa zaujímavostí, až ma ťahá prejsť po čarokrásnych zákutiach, tajomných i tak blízkych.

 

Created by run.skHore