Akcie a zľavy
Kategórie

Analýza rozhodovania

10,86 
Bežná cena
 
12,78 
Ušetríte
 
15% (1,92 )
U dodávateľa
Vyexpedujeme zvyčajne do 10 pracovných dní
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2007
Jazyk
Slovenský
Počet strán
142
Hmotnosť
0,39 kg
ISBN
978-80-8078-131-6
EAN kód
9788080781316
Číslo produktu
324921

Autor tejto v slovenskej ekonomickej literatúre ojedinelej publikácie, ktorá je výsledkom dlhoročného výskumu, podáva základný prehľad o princípoch a metódach analýzy rozhodovania. Od úvodnej časti, v ktorej načrtáva problémy rozhodovania, jeho štrukturalizáciu, základné a prostriedkové ciele, nástroje, strany rozhodovania a diagramy vplyvu, prechádza k riešeniu problémov rozhodovania bayesovského typu a podľa iných princípov rozhodovania.

Pozornosť venuje analýze senzitívnosti a jej vplyvu na zmeny pravdepodobnosti, rozoberá užitočnosť a vzťah rozhodovateľa k riziku, poukazuje na aditívnu funkciu užitočnosti i na viackriteriálne modely užitočnosti s interakciami, vysvetľuje metódy ohodnotenia pravdepodobnosti náhodných udalostí i metódy na ohodnotenie spojitých rozdelení. V záverečnej časti sa sústreďuje na bayesovskú indukciu, bayesovské intervaly spoľahlivosti pre strednú hodnotu i pre regresný koeficient v lineárnej párovej regresii, na bayesovské bodové a redukované odhady, testovanie štatistických hypotéz.

Výklad vyúsťuje do bayesovského rozhodovania pomocou bodových odhadov, testovania štatistických hypotéz a testov o strednej hodnote. Vysokoškolská učebnica je určená pre študentov Ekonomickej univerzity v Bratislave, môže byť osožná ako veľmi dobrá pomôcka pre všetkých, ktorí majú dočinenia s problematikou analýzy rozhodovania na základe kvantitatívnych prístupov.

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore