Akcie a zľavy
Kategórie

Motív a trestný čin

13,69 
Bežná cena
 
16,10 
Ušetríte
 
15% (2,41 )
Vypredané
Rok vydania
2003
Jazyk
Slovenský
Počet strán
187
Väzba
Pevná
ISBN
80-8904-769-6
EAN kód
9788089047696
Číslo produktu
326687
Na slovenskom trhu právnickej literatúry sa po 35 rokoch od svojho prvého vydania opätovne objavuje dielo významného právneho teoretika, pedagóga, vedca, politika prof. JUDr. Vojtecha Hatalu, CSc., "Motív a trestný čin".

Úvod publikácie tvorí zhodnotenie významu diela a osobnosti Vojtecha Hatalu, ktorý spracoval prof. JUDr. Milan Čič, DrSc.

V publikácií sa autor pokúsil v stanovenom rozsahu o sústredenejší pohľad na problematiku motivácie trestného činu, na výklad a odôvodnenie motívu trestného činu (subjektívne a objektívne faktory odôvodnenia motivácie) a napokon aj na rozhodnutie a čin, ktorý motív vyvolal alebo ovplyvnil.

V závere publikácie je uverejnená bibliografia, ktorú zostavil a vypracoval prof. JUDr. Vladimír Mathern, DrSc.

Vzhľadom na nezvyčajnú hodnotu diela a práve v súčasnosti, keď stav kriminality a závažné trestné činy ohrozujú slobodu, istotu, práva a zdravie ľudí, toto nové vydanie publikácie je významným prínosom do knižníc s publikáciami o kriminalite, jej príčinách a podmienkach a najmä aj o prevencii a kontrole kriminality.

Každý, kto si prečíta publikáciu, obohatí svoj pohľad na osobnosť a identitu človeka, ktorá doteraz nie je objavená vo svojej hĺbke a šírke.

Knihy rovnakého autora

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore