Akcie a zľavy
Kategórie

Na vine sú hviezdy, 2.vydanie

S filmovou obálkou

Edícia
 
YOLI
7,23 
Bežná cena
 
9,90 
Ušetríte
 
27% (2,67 )
Na sklade
Vyexpedujeme do 24 hodin
Pridať do zoznamu priani
Pôvodný názov
The Fault in Our Stars
Rok vydania
2014
Jazyk
Slovenský
Počet strán
240
Väzba
Brožovaná
Rozmery
145 × 227 mm
Hmotnosť
0,25 kg
ISBN
978-80-551-4002-5
EAN kód
9788055140025
Číslo produktu
119185

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život. Je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa. Mladík má štýl, chorobu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.
Dojímavý príbeh ocenil časopis Time ako najlepšiu knihu roka 2012 a po celosvetovom úspechu sa stal predlohou rovnomenného filmu.

Z anglického originálu The Fault in Our Stars (Dutton Children’s Book, a division of Penguin Young Readers Group, Penguin Group, USA) preložil Milan Kopecký.

Verše preložili Ľubomír Feldek a Jana Kantorová-Báliková.

Ukážka z textu

... a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.

Keď vás prijmú na pohotovosť, najprv vás požiadajú, aby ste ohodnotili svoju bolesť na stupnici od jeden do desať a na základe toho určia, ako rýchlo a aké lieky vám majú podať. Pýtali sa ma to už asi stokrát, pamätám si, že kedysi dávno, na začiatku choroby, keď som nemohla dýchať, pľúca som mala v jednom ohni a len som čakala, kedy si plamene prehryzú cestu z môjho hrudného koša na vzduch, ma rodičia odviezli na pohotovosť. Sestra sa ma spýtala, ako ma to bolí, no ja som nevládala rozprávať, tak som jej ukázala deväť prstov.
Neskôr, keď lieky zabrali a sestra mi prišla odmerať krvný tlak, pohladkala ma po ruke a povedala: „Si veľmi statočné dievča, ukázala si o jeden prst menej, než si mala.“

Knihy rovnakého autora

Turtles All the Way Down

Turtles All the Way Down

16,88 
Zľava 10%
Hvězdy nám nepřály - 4.vydání

Hvězdy nám nepřály - 4.vydání

10,54 
Zľava 25%
Hvězdy nám nepřály - 3.vydání

Hvězdy nám nepřály - 3.vydání

8,78 
Zľava 25%
Fault in our Stars

Fault in our Stars

11,38 
Zľava 10%
Looking for Alaska

Looking for Alaska

9,34 
Zľava 15%

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore