Akcie a zľavy
Špeciálne ponuky
Kategórie

Poruchy polykání

19,58 
Bežná cena
 
23,03 
Ušetríte
 
14% (3,45 )
U dodávateľa
Vyexpedujeme zvyčajne do 10 pracovných dní
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2018
Jazyk
Slovenský
Počet strán
320
Väzba
Pevná
Rozmery
155 x 218 x 23 mm
Hmotnosť
0,61 kg
ISBN
978-80-7311-188-5
EAN kód
9788073111885
Číslo produktu
348973

Porucha prehĺtania (dysfágia) je problém, s ktorým sa viac či menej pravidelne stretávame v ORL ambulanciách a na oddeleniach. V mnohých krajinách sveta sa diagnostika a liečba dysfágie stáva prepracovanou medicínskou disciplínou, vyžaduje spoluprácu mnohých špecializácií, typicky pod vedením otorinolaryngológa a klinického logopéda. Dysfágia môže byť spojená s množstvom chorobných stavov, ktoré vedú k organickým zmenám alebo poruchám nervovo svalových funkcií v ústnej dutine, hltane, hrtane, pažeráku a centrálnom nervovom systéme. Vyskytuje sa v každom veku, s vyššou prevalenciou u starších ľudí. Predpokladá sa, že zvyšovaním priemerného veku populácie bude počet pacientov s poruchou prehĺtania narastať.

Napriek tomu, že autorský kolektív pracoval pod vedením špecialistov pre ORL a chirurgiu hlavy a krku, naším cieľom bolo podať multidisciplinárny pohľad na túto problematiku, ktorá v našich krajinách doteraz nebola komplexne spracovaná.

Monografia vychádza v českom nakladateľstve, kapitoly sú typicky ponechané v jazyku autora tej ktorej kapitoly, teda v slovenčine či češtine.

Je zpracována autory řady klinických oborů, kteří se podílejí na diagnostice, léčbě, logopedické a ošetřovatelské péči. Motorem autorského kolektivu je bratislavská ORL klinika a tím se edice Medicíny hlavy a krku stala opravdovou česko-slovenskou edicí. Její knihy jsou právě určeny pro čtenáře a autory – lékaře a zdravotní sestry České i Slovenské republiky.

Otorinolaryngologům, foniatrům a logopedům je nabídnuta klíčová úloha v nové moderní rozsáhlé diagnosticko-terapeutické oblasti, s cílem vybudovat v jednotlivých zdravotnických zařízeních „Týmy pro poruchy polykání“.

Publikace je členěna do následujících oddílů:

I Definícia základných pojmov a epidemiológia porúch prehĺtania

II. ANATÓMIA, FYZIOLÓGIA A PATOFYZIOLÓGIA

III. DIAGNOSTIKA PORÚCH PREHĹTANIA

IV. LIEČBA PACIENTA S PORUCHOU PREHĹTANIA

V. DÔSLEDKY PORÚCH PREHĹTANIA

VI. DYSFÁGIA V ŠPECIÁLNYCH SITUÁCIÁCH

VII. OŠETROVATELSKÁ PÉČE

VIII. Poučenie pre prax

Knihy rovnakého autora

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore