Akcie a zľavy
Kategórie

Když draka bolí hlava

10,54 
Bežná cena
 
14,05 
Ušetríte
 
25% (3,51 )
Na sklade
Vyexpedujeme do 24 hodin
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2017
Jazyk
Český
Počet strán
96
Väzba
Pevná
Hmotnosť
0,52 kg
EAN kód
8594159491021
Číslo produktu
328665
Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a straš- livém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dra- čí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku a pustit se do čtení…

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Eva Lišková

8. X. 2017
Skvelá kniha. Výborne som sa pobavila pri čítaní mojim dcérkam a tie si dráčika Čmoudíka okamžite zamilovali. Len chcem upozorniť na chybný údaj. Knihu nenapísal len pán Šiška, ale aj slávny slovenský režisér Dušan Rapoš, čiže v kolonke autori by malo byť: Petr Šiška a Dušan Rapoš...!!!!
Eugen Radošinský

10. X. 2017
Milá pani Eva, to, že to robil Šiška s Rapošom vedia obe republiky, lebo spolu predsa robili aj film Muzikanti, no trochu viac by sa malo písať o maliarovi knižky Martinovi Schwarczovi, lebo ten je fakt jedinečný a jeho obrázky mi nedovolili si knižku nekúpiť...! Inak, číta sa to dobre a čo mám v rodine Čechov, tie slovenské pasáže im nevadia, naopak, zdajú sa im milé a vtipné. Je dobre, že takáto rozprávka sa zrodila. Bolo jej treba. Rapoša poznám len z Fontán a z tých Muzikantov, no Šišku sledujem v telke a je to špica! Obom gratulujem ku knižke, len tak ďalej, páni!
Eva Lišková

10. X. 2017
Máte pravdu, pán Radošinský, na ilustrátora som zabudla a moje dcérky jeho obrázky doslova "žerú"...! Na fotkách na FB vyzerá, že je to mladý chlapčisko, o to viac ho treba obdivovať, že obstál s takými osobnosťami, ako sú páni Šiška a Rapoš...!
Created by run.skHore