Akcie a zľavy
Kategórie

Slovenský rok

Receptár na dni sviatočné, všedné i pôstne

4,50 
Bežná cena
 
9,90 
Ušetríte
 
54% (5,40 )
Na sklade
Vyexpedujeme do 24 hodin
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2012, II. vydanie
Jazyk
Slovenský
Počet strán
136
Väzba
Pevná
Rozmery
165 x 245 mm
ISBN
978-80-8115-109-5
EAN kód
9788081151095
Číslo produktu
845
Kniha s názvom Slovenský rok s podtitulom Receptár na dni sviatočné, všedné a pôstne prináša mimoriadne zaujímavé čítanie o slovenskom zvykosloví. Je členená na jednotlivé obdobia roka a sviatočné cykly. V každej zo štyroch častí sú najskôr opísané ľudové zvyky, ktoré sa s daným obdobím spájali (napr. Veľká noc, pôst, žatva, hody, zabíjačky a pod.), za nimi nasleduje podrobný receptár. Môžeme tu sledovať kolobeh ľudového kalendára z pohľadu jedenia a prípravy tradičných slovenských jedál. Odskúšať si staré, niekedy už takmer zabudnuté recepty ľudovej kuchyne, spoznávať dôvody prípravy jedla práve v istom čase, v istej spoločenskej situácii, môže byť príjemným dobrodružstvom a súčasného človeka určite obohatí.
V knihe uvádzame zväčša originálne recepty zozbierané po slovenských dedinách. K jednotlivým receptom pripájame tipy. rady na drobné úpravy v duchu dnešných kulinárskych zvyklostí a na náhradu pôvodných surovín sortimentom moderných potravín.
Autorkou je momentálne najlepšia špecialistka na slovenskú ľudovú stravu - PhDr. Rastislava Stoličná z Etnografického ústavu SAV.

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore