Akcie a zľavy
Kategórie

Základy obchodného práva pre ekonómov

12,33 
Bežná cena
 
14,50 
Ušetríte
 
15% (2,17 )
U dodávateľa
Vyexpedujeme zvyčajne do 10 pracovných dní
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2017
Jazyk
Slovenský
Počet strán
312
Väzba
Brožovaná
Rozmery
148 x 210 mm
Hmotnosť
0,40 kg
ISBN
978-80-8168-727-3
EAN kód
9788081687273
Číslo produktu
329149
Obchodné právo je dôležitou súčasťou právneho poriadku každého ekonomicky vyspelého štátu s trhovou ekonomikou, ktorá je spojená so slobodou podnikania. Sloboda podnikania umožňuje každej osobe, ktorá splní predpoklady ustanovené právnymi predpismi, podnikať v akejkoľvek oblasti, pre ktorú sa rozhodne.
Obchodné právo tvorí súhrn právnych noriem, ktoré upravujú postavenie podnikateľov a vzťahy, do ktorých podnikatelia vstupujú pri uskutočňovaní podnikateľskej činnosti. Zaraďuje sa do sféry súkromného práva, hoci ho sčasti tvoria aj normy verejného práva.
V učebnici sú vymedzené základné pojmy a inštitúty obchodného práva, výklad je venovaný jednotlivým právnym formám podnikania, hospodárskej súťaži a obchodným záväzkovým vzťahom. Študenti dostanú základné informácie aj z oblasti insolvenčného práva a práva cenných papierov. Odkazy na príslušnú právnu úpravu ich majú doviesť k práci s textom platných právnych predpisov.
Učebnica obchodného práva je určená študentom predovšetkým neprávnických fakúlt.

Autorský kolektív tvoria členovia Katedry obchodného práva Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí pri formulácii textu využili svoje viacročné pedagogické skúsenosti, ako aj skúsenosti získané v právnej praxi. Pomerne zložitú právnu problematiku sa snažia priblížiť čitateľom odborne, a zároveň zrozumiteľne. Obsahovú štruktúru učebnice koncipovali tak, aby zodpovedala pedagogickým účelom.

Učebnica môže poslúžiť nielen študentom ekonomických odborov, ale informácie v nej obsiahnuté môžu byť užitočné aj pre širšiu verejnosť, najmä pre podnikateľov.

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore