Akcie a zľavy
Kategórie

Stojedenásť známych Slovákov

9,03 
Bežná cena
 
12,90 
Ušetríte
 
30% (3,87 )
Na sklade
Vyexpedujeme do 24 hodin
Pridať do zoznamu priani
Rok vydania
2017
Jazyk
Slovenský
Počet strán
232
Väzba
Tvrdá
Rozmery
170 x 240 mm
ISBN
978-80-8128-161-7
EAN kód
9788081281617
Číslo produktu
3748
Prehľadný a obsažný sprievodca zástupom najvýznačnejších osobností slovenských dejín v novom vydaní zahŕňa biografické medailóny dejateľov od 9. storočia po súčasnosť: štátnikov, spisovateľov, vedcov, vynálezcov, umelcov, pedagógov... Dielo zostavil literárny historik a archivár PhDr. Michal Eliáš, CSc., ktorý sa zviditeľňovaniu známych i menej známych osobností našich dejín venuje dlhodobo, je napríklad autorom čitateľsky úspešného fotosúboru Slávni Slováci (2010).
Každý výber je do istej miery subjektívny, zaiste aj tento – čitateľom ho predkladáme ako autorský výber kvalifikovaného tvorcu, ktorý popri skutočne známych dejateľoch predstavuje aj mnohé osobnosti, na ktorých významný vklad do našich dejín, našej kultúry a vzdelanosti neprávom zabúdame. Autor si dovolil zahrnúť do slovenského kontextu aj niekoľko osobností, ktoré sa narodili v  cudzine, ale majú buď zrejmé slovenské korene, alebo ich pôsobenie významne poznačilo naše národné dejiny.
Napokon nájdeme v tomto výbere aj osobnosti, ktorých pôsobenie sa hodnotí kontroverzne, ale nespochybniteľne výrazným spôsobom ovplyvnili slovenské dejiny.
Známych Slovákov táto knižka predstavuje prostredníctvom stručného, informatívneho textu, portrétu a ďalších obrazových dokumentov, ukážkou diela, citátom alebo  rôznymi ďalšími zaujímavými prameňmi a informáciami. 

Recenzie čitateľov

[zmeniť]
:
Created by run.skHore